Sokak Köpeklerini Sahiplenmek İçin Geçerli Nedenler.

Sokak köpekleri daha akıllıdır :

Sokakta doğan ve hayatta kalmayı başaran bir köpek, evde beslenen bir köpekten çok daha akıllıdır. Yaşama mücadelesi, zekâ ve çeviklik gerektirir.Algıları açıktır ve her şeyi ev köpeklerinden daha kolay kavrarlar. Ayrıca farklı birçok ırkın genetik özelliğini taşıyan bu köpeklerin zekâsı çok ileri seviyede gelişmiştir.

Eve tuvaletlerini yapmazlar :

Tuvaletini toprağa yapmaya alışmış bir köpek, evdeki parke veya halıların üzerine tuvaletini yapmayacaktır. Petshop’tan satın alıp getireceğiniz bir yavru köpek bütün eve tuvaletini yapar ve eviniz köpek tuvaletine döner. Bu açıdan bakıldığında en akıllıcası bir sokak köpeği sahiplenmektir.

Sokak köpekleri sizi çok severler :

Sokaktan veya barınaktan kurtaracağınız bir köpeğin size karşı duyacağı minnet duygusunu hiçbir insanla yaşamanız mümkün değildir. Yaşam kavgasından, sıcak ve güvenli bir ev ortamına getireceğiniz köpek size o kadar minnettardır ki sizi asla üzmek istemez.

Sokak köpekleri tüm canlılarla iyi geçinir :

Sokaklarda yaşayan tüm canlılar arasında bir çeşit ahenk bulunur. Şehirlerde bir arada yaşamaya alışık olan kedi ve köpekleri sıkça görürüz. Evinizde bir kediniz varsa, bir sokak köpeği ile anlaşması çok daha kolay olacaktır

Sokak köpeklerinin sokakta olmalarının sebebi de insanlardır :

Bilinçsiz bir şekilde satın alınan ve sonrasında bir eşya gibi sokağa terk edilen ev köpekleri, hızla çoğalarak sokak köpeği nüfusunu oluşturuyorlar.Ve maalesef bu sayı sürekli artıyor. İnsanlar olarak onları korkunç koşullarda yaşamaya mahkûm ediyoruz. Eğer bir köpek edinme kararı aldıysanız, tercihinizi sokaktan veya barınaktan muhtaç bir canlıyı kurtarmak yönünde kullanmalısınız. İnsan olarak bu vicdani bir sorumluluktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir